تماس با دفتر فروش کارخانه

مفهوم عیب یابی بالابر

عیب یابی منطقی یک تکنیک تشخیصی است که طی آن تمام نشانه ها باید به دقت در نظر گرفته شوند به طوری که عیب بالابر در بخش خاصی از مدار محدود شود.

عیب یابی منطقی یک تکنیک تشخیصی است که طی آن تمام نشانه ها باید به دقت در نظر گرفته شوند به طوری که عیب بالابر در بخش خاصی از مدار محدود شود. اگر عیبی تمام سیلندرها و موتورها را تحت تأثیر قرار دهد به عنوان یک عیب عمومی شناخته می شود. بدین معنا که عیب بالابر ممکن است ناشی از سیال هیدرولیکی، منبع تغذیه( مجموعة تأمین توان)، یا سیستم کنترل الکتریکی بالابر باشد. زمانی که عیب تنها در یک عملگر بروز می کند تمام اجزا مرتبط با آن عملگر باید در آغاز بررسی شوند.

برای تشخیص علت احتمالی عیب بالابر، نقش و اثر دقیق هر یک از اجزای مرتبط با سیستم باید شناخته شوند. در این روش با توجه به نشانه های عیب، عملکرد اجزا به نوبت بررسی می شود. فهرستی از جزء یا اجزایی که در صورت تنظیم نبودن یا درست عمل نکردن ممکن است منشأ این نشانه ها باشند، تهیه کنید. پس از این کار جزیی را که به راحتی قابل امتحان کردن است انتخاب کنید، به عنوان مثال درجة تنظیم دبی یا فشار، تحریک دستی شیرها سولنوئیدی و کلیدهای حدی از این قبیل هستند. تنها زمانی که این بررسیهای ساده تکمیل شد در جهت باز کردن لوله ها یا تعویض قطعات بالابر اقدام کنید.

همانطور که قبلاً ذکرشد هر زمان که اتصالی برداشته شود آلودگی وارد سیستم خواهد شد. بنابراین هنگام جدا کردن اجزا از مدار کلیة شیرها و دریچه ها را ببندید.

روش عیب یابی بالابر

اطلاعات اولیه

این اطلاعات باید از اپراتور بالابر گرفته شود:

1- عیب در چه زمانی و در کجا پدید آمد؟

الف) در تمام سیلندرها و موتورها

ب) تنها در یکی از آنها

تحت تمام شرایط باری

2- نوع عیب چگونه است؟

الف)توقف کامل

ب) کاهش در سرعت یا نیرو

3- سرعت بروزعیب چگونه بود؟

الف) ناگهانی( قطع)

ب)تدریجی(فرسودگی عمومی)

ج)به طور متناوب(عیب منقطع)

4- تنظیمهای غیر مجاز

الف) آیا کسی دستگاه را تنظیم کرده است؟

ب) آیا کوششی برای تعمیر واحد صورت گرفته است؟

ج) آیا دستگاه به تازگی اصلاح یا تعمیر شده است؟

بررسی اولیه بالابر

روشن بودن منبع الکتریکی را برای هر دو مدار کنترل و توان بررسی کنید.

سطح، شرایط و دمای روغن را بررسی کنید.

چرخش صحیح پمپها را بررسی کنید.

فیلترها را بررسی کنید.

فشارها را بررسی کنید.

نشتی، ترکیدگی یا شکست لوله ها را با بازرسی چشمی بررسی کنید.

تشخیص عیب

زمانی که عیب به بخشی از مدار بالابر منحصر شود، تنها همان بخش باید بررسی شود. اگر عیب به کل مدار مربوط باشد علت آن چیزی مربوط به تمام مدار بالابر مانند پمپ ها، شیر اطمینان اصلی و خط مکش است. در ابتدا عیب را تا بخش خاصی از مدار دنبال کنید و تعیین کنید که کدام یک از اجزا می توانند منشأ عیب باشند. تنها پس از مشخص شدن علل احتمالی عیب، باید هر جزء را امتحان کرد. در شروع کار آسانترین آزمونها را بر روی اجزای مشکوک انجام دهید. یعنی آزمونهایی که در محل انجام پذیرند مانند آزمون شیرهای سولنوئیدی، تنظیمات فشار، تنظیمات دبی و نشتیهای روغن و لوله های آسیب دیده. اگر با این روش نتوانستید محل عیب را پیدا کنید، جزئی که بیشتر مشکل ساز به نظر می رسد را برداشته و آن را در ابتدا بررسی کنید.

سامانه پیامکی
تماس با ما
تلفن کارخانه :

02156716238

تلفن دفتر تهران :

02153806

فکس :

02156716239

مدیریت دفتر فروش:

09123245359

09121151353


رزومه
خدمات پس از فروش

کلیه محصولات از زمان تحویل دارای 10 سال خدمات پس از فروش می باشند .کارشناسان فنی واحد خدمات پس از فروش بعنوان مشاوردر خدمت خریداران محترم می باشند

تماس با ما
دوره گارانتی

کلیه محصولات از زمان تحویل دارای 12 ماه شمسی گارانتی و همچنین یکسال بیمه مسئولیت مدنی تولیدکنندگان کالا در قبال مصرف کنندگان و اشخاص ثالث می باشد که به مدت ده سال قابل تمدید خواهد بود.دقت وسرعت درامرگارانتی وخدمات پس ازفروش یکی ازمهمترین شکل دهنده های ذهنیت مشتریان درباره یک شرکت است.