تماس با دفتر فروش کارخانه

حرکت سریعترین آسانسور جهان در 1 ثانیه!

برج 610 متری شانگهای در چین درحال راه اندازی سریع‌ترین آسانسور جهان است که می‌تواند در عرض یک ثانیه حرکت 17 متری داشته باشد.

خبرگزاری مهر: وقتی نخستین آسانسور تجاری در سال 1857 توسط شرکت اوتیس راه اندازی شد می‌توانست در یک دقیقه ارتفاع 12 متری را طی کند، اما برج 610 متری شانگهای در چین درحال راه اندازی سریع‌ترین آسانسور جهان است که می‌تواند در عرض یک ثانیه حرکت 17 متری داشته باشد.

همزمان با کار ساخت این آسانسور در سال 2014 ، افراد می توانند از طبقه همکف در کمتر از یک دقیقه ارتفاع 565 متری این برج را طی کنند.

بخش موتور

آسانسور شرکت میتسوبیشی چون نسخه اولیه شرکت اوتیس مسیر خود را توسط یک تسمه طی می کند. این دستگاه از یک طرف به کابلهای فولادی و از طرف دیگر به یک وزنه 13 تنی وصل شده است. یک موتور 310 کیلو واتی در بالای بدنه این آسانسور، دستگاه را با کشیدن تسمه بالا و پایین می برد.

مغز آسانسور

یک کامپیوتر مرکزی زمان و ترتیب رساندن مسافران و سوار کردن آنها را برعهده دارد. هدف اصلی کاهش زمان انتظار کاربران بدون ممانعت از عبور دو آسانسور از کنار هم است، چرا که عبور دو آسانسور می تواند صدای باد شدیدی ایجاد کرده و فشار را در بدنه افزایش دهد.

ایرودینامیک

براساس گزارش پاپ ساینس، پوششهای آلومینیومی در بالا و پایین آسانسور مقاومت هوا و صدای باد را در سرعت بالا کاهش می دهد.

میرایی نوسان

آسانسورها در ریل فولادی محکم حرکت می کنند اما در سرعتهای بالا می توانند تکانهای اندکی هم داشته باشند. غلتکها که آسانسور را هدایت می کنند در کنار ریلهای فولادی به صورت اتوماتیک لرزش و نوسان را بی اثر می کند.

شتاب سنجهای متصل به دستگاه نوسان آرام آن را نشان دهد و همچنین محرکهای الکترومغناطیسی داخل غلتکها به بدنه آسانسور را در جهت مخالف به آرامی ضربه می زند.

فشارسنجی

تغییر شدید در فشار جوی در حرکت بی وقفه از طبقه زیرزمین به طبقه صدونوزدهم می تواند فشار ناخوشایندی را در گوش مسافران ایجاد کند. در این مرحله نوعی فن هوای ماشین درحال پایین آمدن را خارج می کند و میزان فشار برای کاهش این اثر تنظیم می کند.

توقف اضطراری

در طول کارکرد عادی، یک ترمز دیسکی مکانیسم تسمه اصلی را متوقف می کند اما اگر این سیستم دریابد که بدنه آسانسور بیش از حد سریع حرکت می کند، مکانیسمی را در قسمت تحتانی بدنه اجرا می کند تا ریلها را گرفته آسانسور را در ارتفاع 15 متری متوقف می کند.

برای حفظ مسافران از گرمای 989 سانتیگرادی که در نتیجه توقف اضطراری ایجاد می شود، مهندسان عایقهای مقاوم در برابر گرما را در بدنه آسانسور قرار داده اند.

سامانه پیامکی
تماس با ما
تلفن کارخانه :

02156716238

تلفن دفتر تهران :

02153806

فکس :

02156716239

مدیریت دفتر فروش:

09123245359

09121151353


رزومه
خدمات پس از فروش

کلیه محصولات از زمان تحویل دارای 10 سال خدمات پس از فروش می باشند .کارشناسان فنی واحد خدمات پس از فروش بعنوان مشاوردر خدمت خریداران محترم می باشند

تماس با ما
دوره گارانتی

کلیه محصولات از زمان تحویل دارای 12 ماه شمسی گارانتی و همچنین یکسال بیمه مسئولیت مدنی تولیدکنندگان کالا در قبال مصرف کنندگان و اشخاص ثالث می باشد که به مدت ده سال قابل تمدید خواهد بود.دقت وسرعت درامرگارانتی وخدمات پس ازفروش یکی ازمهمترین شکل دهنده های ذهنیت مشتریان درباره یک شرکت است.