تماس با دفتر فروش کارخانه

آلومینیوم آنادایز شده

آلومینیوم آنادایز شده چیست؟

زمانی که مقاومت آلومینیوم برای انجام کار مورد نظر ما کم باشد برای افزایش مقاومت آن عمل آنادایز را روی آن اعمال میکنیم.عمل آنادایزینگ به عملی اطلاق میشود که در آن یک لایه نازک اکسیدی بر روی قطعات آلومینیوم شکل میگیرد که باعث افزایش مقاومت فلز در برابر خوردگی میشود. در این روش ضخامت لایه اکسیدی افزایش پیدا کرده و به 10 تا 20 میکرون و یا بیشتر میرسد.

تغییر در برخی از خصوصیات فیزیکی مثل شکل ظاهری آن نیز اعمال میشود. این عمل برای بهتر رنگ پذیری آلومینیوم هم انجام میشود.

مکانیزم عمل آنادایز بدین صورت میباشد که در آلومینیوم بعد از بریده شدن یک لایه نازک و محافظ که در برابر خوردگی مقاوم میباشد تشکیل میشود. با عمل آنادایز کردن در واقع ضخامت این لایه اکسیدی را تا چندین هزار برابر ضخامت اکسید طبیعی میتوان افزایش داد.

مکانیزم کلی بدین صورت میباشد که جریان مستقیم الکتریسیته از از مایع مناسب الکترولیتی میگذرد که در آن آلومینیوم آند بوده و فلز مناسب دیگری کاتد میباشد. بدین ترتیب روی سطح آلومینیوم لایه نازکی از اکسید ایجاد میشود که ضخامت این لایه به عوامل مختلفی بستگی دارد.

مزایای آنادایز کردن:

- افزایش مقاومت در برابر خوردگی

-افزایش قدرت چسبندگی رنگها: باعث بوجود آمدن سطح فعال شیمیایی شده که سبب چسبندگی بیشتر رنگها میشود

-تخلخل موجود در پوشش اکسیدی-آندی باعث افزایش قابلیت آبکاری قطعات میشود

-ایجاد نمای ظاهری مناسب جهت تزیینات

-عایق کاری, اکسید آلومینیوم عایق میباشد و میتواند در برابر ولتاژهای از چند ولت تا چندین هزار ولت به صورت عایق عمل کند که کیفیت آن به آلیاژ و ضخامت لایه اکسیدی بستگی دارد

- قابلیت تابش و انتشار حرارت در ضخامتهای بیش از 0.03 میلیمتر افزایش می یابد. به طور مثال آلومینیوم آنادایز شده با رنگ مشکی میتواند تا 230 درجه دما را جذب کند

-افزایش مقاومت سایشی: با انجام آنادایز سخت روی قطعات آلومینیومی میتوان 1تا4 میلیمتر به ضخامت آنها افزود که از آنها برای ساخت یاتاقانها و قطعات دوار و سایر مواردی که نیاز به مقاومت در برابر سایش دارند استفاده کرد. تمام پوششهای اکسیدی-آندی سختی بالاتری نسبت به آلومینیوم دارند.

سامانه پیامکی
تماس با ما
تلفن کارخانه :

02156716238

تلفن دفتر تهران :

02153806

فکس :

02156716239

مدیریت دفتر فروش:

09123245359

09121151353


رزومه
خدمات پس از فروش

کلیه محصولات از زمان تحویل دارای 10 سال خدمات پس از فروش می باشند .کارشناسان فنی واحد خدمات پس از فروش بعنوان مشاوردر خدمت خریداران محترم می باشند

تماس با ما
دوره گارانتی

کلیه محصولات از زمان تحویل دارای 12 ماه شمسی گارانتی و همچنین یکسال بیمه مسئولیت مدنی تولیدکنندگان کالا در قبال مصرف کنندگان و اشخاص ثالث می باشد که به مدت ده سال قابل تمدید خواهد بود.دقت وسرعت درامرگارانتی وخدمات پس ازفروش یکی ازمهمترین شکل دهنده های ذهنیت مشتریان درباره یک شرکت است.